Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Hırsızın eli kanser hastası yaşlı adamın ekmek teknesine uzandı

ELAZIĞ’DA VİCDANLARI SIZLATAN HIRSIZLIK OLAYINDA GIRTLAK KANSERİ SAİM YAŞAR’IN EKMEK TEKNESİ OLAN AYAKKABI BOYA SANDIĞI VE MALZEMELERİ ÇALINDI. DURUMDAN HABERDAR OLAN RIZAİYE GÖNÜL ELÇİLERİ DERNEĞİ ÜYELERİ İSE, SANDIK, BOYA VE FIRÇA ALARAK EVİNDE ZİYARET ETTİKLERİ SAİM AMCA’YA YENİ MALZEMELERİNİ TESLİM EDEREK BİRİKEN BAKKAL BORCUNU ÖDEDİ

ELAZIĞ’DA VİCDANLARI SIZLATAN HIRSIZLIK

Elazığ’da vicdanları sızlatan hırsızlık olayında gırtlak kanseri Saim Yaşar’ın ekmek teknesi olan ayakkabı boya sandığı ve malzemeleri çalındı. Durumdan haberdar olan Rızaiye Gönül Elçileri Derneği üyeleri ise sandık, boya ve fırça alarak evinde ziyaret ettikleri Saim amcaya yeni malzemelerini teslim ederek biriken bakkal borcunu ödedi.

Elazığ’da yürekleri dağlayan bir hırsızlık olayı Olgunlar Mahallesi’nde yaşandı. Gırtlak kanseri, akciğerinde yara ve sara gibi hastalıkları olan Saim Yaşar’ın tek geçim kaynağı olan ayakkabı boyama sandığı ve malzemeleri çalındı. Durumdan haberdar olan Rızaiye Gönül Elçileri Derneği üyeleri, Saim amcaya destek olmak için harekete geçti. Dernek üyeleri, yeni bir ayakkabı boyama sandığı, boya ve fırça başta olmak üzere gerekli malzemeleri alarak Saim Yaşar’ın evine ziyarette bulundu. Gönüllüler, yeni malzemelerini teslim ettikleri Yaşar’a gıda desteğinde bulundu ve onun biriken bakkal borcunu da ödeyerek kendisine maddi destekte bulundu. Yaklaşık 20 bin liralık destekte bulunan dernek üyeleri, hayırseverler vasıtasıyla yardıma muhtaç vatandaşlara ulaşmaya çalıştıklarını dile getirdi.

“Saim amcayı, daha öncesinden bu mahallede yardım götürdüğümüz bir aile vesilesiyle tanıdık”

Bir nebze de olsa yardımda bulunmak istediklerini dile getiren derneğin gönüllü çalışanlarından Muhammed Yaşar, “Saim amcayı, daha öncesinde bu mahallede yardım götürdüğümüz bir aile vesilesiyle tanıdık. Amcamızın kısa bir süre önce boyaları çalınmış. Kendisi ayakkabı boyacılığı ile uğraşıyor ve Saim amcayı bulduk. Hem gırtlak kanseri hem akciğerinde yaraları olan bir amcamız ayrıca sağ gözünde de görme engeli var. Saim amcamız maddi değeri yüksek günlük çok ilaç kullanıyor ve tek geçim kaynağı sadece ayakkabı boyacılığı. Biz de Rızaiye Gönül Elçileri Derneği olarak malzemelerini temin ettik. Ayakkabı sandığı ve boyaları aldık ve Saim amcamıza teslim ettik. Gönül isterdi ki Saim amcamız daha sağlıklı olsun ve bu işi de yapmak zorunda kalmasın. Elazığ halkından isteğimiz Olgunlar Mahallesi’nde yaşayan Saim amcamızı unutmamasıdır. Ayrıca, Saim amcamıza gıda desteğinde de bulunduk” dedi.