Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Elazığ’da yeni damar jeotermal su çıktı: Suyun sıcaklığı tam 40 derece

PERİ ÇAYI KENARINDA BULUNAN GOLAN KAPLICALARININ YAKINLARINDA YENİ BİR JEOTERMAL SU DAMARI ÇIKTI

PERİ ÇAYI KENARINDA BULUNAN

Elazığ’ın Karakoçan ilçesinde Peri Çayı kenarında bulunan Golan Kaplıcalarının yakınlarında yeni bir jeotermal su damarı çıktı. Yerin tam 400 metre derinliğinden çıktığı ifade edilen suyun sıcaklık derecesi ise tam 40 derece.

Elazığ’ın Karakoçan ilçe merkezine 18 kilometre mesafede bulunan Golan Kaplıcaları, birçok sağlık sorununa şifa oluyor. Yılın her ayında binlerce ziyaretçiyi ağırlayan kaplıcalarda, zengin minerale sahip kaynak suyu romatizma, kadın hastalıkları ve cilt hastalıklarının tedavisine iyi geliyor. Peri Çayı kenarında, eşsiz doğal manzaraya sahip olan Golan Kaplıcaları Elazığ ve Karakoçan turizmine büyük katkılar sunarken, yerli ve yabancı turistlerinde yoğun ilgisini görüyor.

Öte yandan, Elazığ’ın Karakoçan ilçesinde Peri Çayı kenarında bulunan Golan Kaplıcalarının yakınlarında yeni bir jeotermal su damarı çıktı. Yerin tam 400 metre derinliğinden çıktığı ifade edilen suyun sıcaklık derecesi ise tam 40 derece. Toprağın yüzlerce derinliğinden çıkan termal suyu ise vatandaşlar cep telefonu ile görüntüledi.