Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Elazığ’da Miraç Kandili idrak edildi, depremde hayatını kaybedenler anıldı

MİRAÇ KANDİLİ, TÜM TÜRKİYE’DE DUALARLA İDRAK EDİLİRKEN DEPREMDE HAYATINI KAYBEDEN VATANDAŞLAR DA UNUTULMADI. ELAZIĞ’DA DA VATANDAŞLAR KANDİL GECESİNİ İDRAK ETMENİN SEVİNCİYLE BİRLİKTE, KAHRAMANMARAŞ MERKEZLİ 11 İLDE YAŞANAN DEPREMDE VEFAT EDEN VATANDAŞLAR İÇİN DUA ETTİ

MİRAÇ KANDİLİ, TÜM TÜRKİYE’DE

Miraç Kandili, tüm Türkiye’de dualarla idrak edilirken depremde hayatını kaybeden vatandaşlar da unutulmadı. Elazığ’da, Kahramanmaraş merkezli 11 ildeki depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlar için dua edildi.

Elazığ İl Müftülüğü tarafından Miraç Gecesi dolayısıyla camilerde kandil programı düzenlendi. İzzetpaşa Camii’nde düzenlenen programda depremde hayatını kaybedenler ve yaralılar için eller semaya açılıp dualar edilirken, genci yaşlısı camileri doldurdu. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda, sırasıyla Mevlid-i Şerif ve ilahiler okundu. Ardından, İl Müftüsü İrfan Üstündağ tarafından Kahramanmaraş merkezli 11 ilde yaşanan depremde vefat eden vatandaşlar için dua edildi.

Camilerdeki programın ardından İl Müftülüğü ve Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile Kızılay tarafından lokum ve süt ikramında bulunuldu.

Programa, Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Evren, İl Emniyet Müdürü Adnan Karayel, İl Müftüsü İrfan Üstündağ ve vatandaşlar katıldı.