Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Deprem onu muhtarlık yaptığı köyünden kopardı

‘ASRIN FELAKETİNİN’ ARDINDAN EVİ VE KÖYÜNÜN BÜYÜK BİR KISMI YIKILAN 73 YAŞINDAKİ MEHMET PETEK, ENGELLİ ÇOCUĞU VE EŞİYLE MALATYA’YA GELEREK KONTEYNERE YERLEŞTİ. İKİ DÖNEM MUHTARLIK YAPTIĞI KÖYÜNÜ TERK ETMENİN ÜZÜNTÜSÜNÜ YAŞAYAN PETEK, GERİ DÖNECEĞİ GÜNÜ HASRETLE BEKLİYOR.

‘ASRIN FELAKETİNİN’ ARDINDAN EVİ

‘Asrın felaketinin’ ardından evi ve köyünün büyük bir kısmı yıkılan 73 yaşındaki Mehmet Petek, engelli çocuğu ve eşiyle Malatya’ya gelerek konteynere yerleşti. İki dönem muhtarlık yaptığı köyünü terk etmenin üzüntüsünü yaşayan Petek, geri döneceği günü hasretle bekliyor.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan 7.6 ve 7.7. büyüklüğündeki depremler büyük can ve mal kayıplarına sebep oldu. ‘Asrın felaketine’ Adıyaman’ın Çelikhan ilçesine bağlı Recep Köyünde yakalanan Mehmet Petek’in (73) evi yıkıldı. Eviyle birlikte iki dönem muhtarlık yaptığı köyünün de büyük bir kısmı yıkılan Petek, zihinsel engelli 30 yaşındaki oğlu ve eşi Elif Petek’le Malatya’ya geldi. Petek, burada Bostanbaşı Mahallesi Barguzu Caddesindeki konteynere yerleşti. Kentte, 120 bin kişinin yaşadığı 74 konteyner kentten birinde hayatını sürdüren ve kendisi ile eşinin rahatsız olduğunu belirten Petek, memleket hasreti çekiyor. Yaşadığı toprakları terk etmenin üzüntüsünü yaşayan Petek, geri döneceği günü iple çekiyor.

“Köyümüz depremle birlikte yerle bir oldu”

Mahallesi depremde yerle bir olan muhtar Mehmet Petek, “Depremde benim ve çocuklarımın evleri yıkıldı. Şu anda belli bir yerimiz yok ama devletimiz yapacağını söyledi ve bizde bekliyoruz. Sağ olsunlar burada konteyneri verdiler ve burada oturuyoruz, devlet olmasa biz ne yapacağız? Allah razı olsun devletimizden biz razıyız, başımızı sokacak bir yerimiz oldu. Çok yakın bir kaybım yok ama akrabalarımdan hayatını kaybedenler oldu. Deprem olunca köyde 18 kişi hayatını kaybetti. Ben, eşim ve engelli bir çocuğumla birlikte şu anda burada yaşıyoruz. Annemin, babamın memleketi Adıyaman’ı bıraktım geldim tabi ama yine de buna da şükrediyoruz konteynerlerde rahatça oturabiliyoruz. Bizim köyümüz depremle birlikte yerle bir oldu, bizi buradan alıp götürsünler Adıyaman’a. Her şeyimiz gitti orada arazimiz gitti, biz korkuyoruz köye gitmeye” diye konuştu.