Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Taşkın: “Malatya’ya dair hayallerimizi asla kayıp etmeyeceğiz”

SEÇİM ÇALIŞMALARINI SÜRDÜREN AK PARTİ BATTALGAZİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI BAYRAM TAŞKIN, AK PARTİ BATTALGAZİ İLÇE BAŞKANI BASRİ KAHVECİ İLE BİRLİKTE MALATYA CİTY AVM’DE ESNAF ZİYARETİNDE BULUNDUKTAN SONRA CEVHERİZADE, FERHADİYE, KAVAKLIBAĞ, NURİYE İSTİKLAL, İZZETİYE İLE ŞIKŞIK MAHALLE SAKİNLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ.

SEÇİM ÇALIŞMALARINI SÜRDÜREN AK

Seçim çalışmalarını sürdüren AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Bayram Taşkın, AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci ile birlikte Malatya City AVM’de esnaf ziyaretinde bulunduktan sonra Cevherizade, Ferhadiye, Kavaklıbağ, Nuriye İstiklal, İzzetiye ile Şıkşık Mahalle sakinleri ile bir araya geldi.

Programlarda ilk olarak konuşan AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci üzerinde yaklaşık 14 ay geçen 6 Şubat depremlerinin kent merkezinde büyük bir yıkıma neden olduğunu ifade ederek yaraların hızlı bir şekilde sarılmaya başlanıldığını kaydetti.

“Bu şehre dair hayallerimizi asla yitirmeyeceğiz”

6 Şubat depremlerinin yıkıcı boyutuna dikkat çeken AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Bayram Taşkın ise, “Bu büyük enkazı devlet millet el ele vererek ancak ayağa kaldırabiliriz. Bütün sistem ve şikayetlerin başımız üstünde yeri var ancak bu şehri ayağa kaldırmamız lazım. Dile kolay bin 300 dolayında can kaybı ile binlerce iş yeri ile yıkılmış. Zor bir travma ancak yarınlara dair umutlarımızı kayıp etmeyeceğiz bu şehre dair hayallerimizi asla yitirmeyeceğiz” dedi.

“Kalıcı konutlar ve çarşı çalışmaları hızla devam ediyor”

Muhalefetin depremin acıları üzerinde rant devşirme peşinde olduğunu kaydeden Taşkın, “Depremlerde Hükümet nerede diyenlere cevap vermek istiyoruz. 11 ili etkileyen bir depremden söz ediyoruz. Depremlerin hemen ardından devletimiz tüm unsurları ile sahaya inerek gereğini yapmıştır. Kısa sürede 90 bin çadır kurularak günlük 400 bin insanımıza aş sağlanmıştır. Malatya’da bütün sivil inisiyatifin kurduğu çadır sayısı 2 bin iken hükümetin kurduğu çadır ise 90 bin. Birkaç ay içerisinde 26 bin konutun temeli atıldı tamamlanan konutlar peyderpey hak sahiplerine teslim edildi ediliyor çarşı çalışmaları ise hız kesmeden devam ediyor. İnşallah devlet millet el ele depremin yıktığı Malatya’yı hep birlikte ayağa kaldıracağız” diye konuştu.