Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Taşkın: “Devlet millet el ele Malatya’yı ayağa kaldıracağız”

SEÇİM ÇALIŞMALARINI SÜRDÜREN AK PARTİ BATTALGAZİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI BAYRAM TAŞKIN, DEPREMLERDE AĞIR HASAR ALAN MALATYA’YI BİRLİK BERABERLİK RUHU İÇERİSİNDE DEVLET MİLLET EL ELE VEREREK AYAĞA KALDIRACAKLARINI SÖYLEDİ.

SEÇİM ÇALIŞMALARINI SÜRDÜREN AK

Seçim çalışmalarını sürdüren AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Bayram Taşkın, depremlerde ağır hasar alan Malatya’yı birlik beraberlik ruhu içerisinde devlet millet el ele vererek ayağa kaldıracaklarını söyledi.

AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Bayram Taşkın, İnönü Caddesi üzerinde faaliyet gösteren esnafları ziyaret ederek sorun ve taleplerini dinledi. Esnaf ve vatandaşın AK Parti’ye güveninin tamam olduğunu kaydeden AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Bayram Taşkın, bu zor günlerin geride kalacağını ifade ederek, depremlerde ağır yara alan Malatya’yı birlik beraberlik ruhu içerisinde devlet millet el ele vererek ayağa kaldıracaklarını söyledi. Battalgazi de hayata geçirmeye planladıkları projelerini ilerleyen günlerde kamuoyu ile paylaşacaklarını da aktaran Taşkın, önceliklerinin depreminin enkazını kaldırmak olduğunu belirtti.

Yeni çarşı çalışmaları hakkında da bilgiler paylaşan Taşkın, altyapı çalışmaları kapsamında 12 bin fore kazık çalışması yapılan yeni çarşı da çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini ifade ederek, “Geçtiğimiz günlerde Malatya’ya gelen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Mehmet Özhaseki ile verimli görüşmeler yaptık. Bakanımız müjdeyi vererek inşaat süresini 5 ay öne çekti. Biraz daha sabır, inşallah yıl sonu 2025 yılı başında bütün kardeşlerimizi yeni çarşıda anahtarını çevirerek dükkanını açacaktır. Esnaf kardeşlerimizden biraz daha sabır diliyorum“ dedi.

En büyük projelerinin deprem enkazını kaldırmak olduğunu belirten Taşkın, rutin belediyecilik hizmetlerini de aksatmayacaklarını söyledi. Malatya’da özellikle Akpınar Çarşı bölgesinin yapımına da büyük önem verdiklerini aktaran Taşkın, Battalgazi sınırlarında yer alan 24 rezerv alanında da yerinde dönüşümün yapılması için gayret içerisinde olduklarını söyledi.