Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Oltu’da verem haftasında bilgilendirme eğitimi

OLTU İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ’NCE 77. VEREM (TÜBERKÜLOZ) FARKINDALIK HAFTASI KAPSAMINDA OLTU HALK EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ KURSİYERLERİNE YÖNELİK BİLGİLENDİRME EĞİTİMİ VERDİLER.

OLTU İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ’NCE

Oltu İlçe Sağlık Müdürlüğü’nce 77. Verem (Tüberküloz) Farkındalık Haftası kapsamında Oltu Halk Eğitim Müdürlüğü kursiyerlerine yönelik bilgilendirme eğitimi verdiler.

Oltu İlçe Sağlık Müdürlüğünde görev yapan Dr. Başak Güzelhan, Oltu Halk Eğitim Merkezi salonunda kursiyerlere verem eğitimi verdi. Dr. Güzelhan, “Oltu’da elimizden geldiğince verem hakkında eğitimler vererek vatandaşları bilgilendiriyoruz” dedi.

Dr. Güzelhan, solunum yoluyla bulaşan verem hastalığından korunmak için kursiyerlere uymaları gereken kuralları açıkladı. Dr. Güzelhan, “Verem hastalığı tedavi edilebilir ve verem aşısı ile önlenebilir bir hastalıktır. Etkili tedavinin sağlanabilmesi için belirtilerin doğru değerlendirilmesi ve erken teşhis ile hastalığın kontrol altına alınması önemlidir. Eğer siz de tüberküloz belirtileri gösteriyor ya da sıklıkla kalabalık ortamlarda bulunuyorsanız, mutlaka belirti takibi yapmanız ve uygun sıklıkta doktor kontrolüne gitmeniz gerekir” dedi.